Klasa 4E wraz z wychowawcą Urszulą Lenkiewicz oraz klasa 2ER pod opieką Pani Marioli Wojewnik-Sielawy uczestniczyła w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem było Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona była zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie dowiedzieli się jak mogą zaangażować się w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Szkoła otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, które ubogaciły zajęcia. Po zrealizowanych lekcjach, wzięliśmy udział w konkursie pn. „PROJEKT: SZKOŁA!”

Więcej informacji o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja