15.12.2022 r. uczniowie klasy 2H wzięli udział w wykładzie online "Pieniądz, kredyt i ... szyny kolejowe" wygłoszonym przez dr. Artura Płońskiego, profesora Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda Szczepanika w Suwałkach.

Wykład skierowany był do uczniów szkół średnich, a jego głównym celem była popularyzacja edukacji ekonomicznej młodzieży, zachęcenie do zainteresowania się zagadnieniami finansowo-gospodarczymi oraz kształtowane postaw i umiejętności przedsiębiorczych. Myślą przewodnią wykładu była odpowiedź na pytania: Czym jest pieniądz? Czym jest kredyt? Czy moje decyzje finansowe mogą być trafniejsze? Jak je podejmować, aby uzyskiwać zakładane korzyści finansowe teraz i w przyszłości?