W dniach 30.05-02.06 młodzież Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego. Pierwszą atrakcją było szaleństwo w Energylandii. Najodważniejsi (prawie wszyscy ;) zaliczyli przejażdżkę ekstremalną Zadrą, Hyperion czy Mayana. W Zakopanem udało się zdobyć Morskie Oko, Planę Strążyska, Wodospad Siklawica, Gubałówkę – no i oczywiście „Krupówki”. Siły mogliśmy zregenerować w Termach Chochołowskich. Widok Tatr z ciepłych basenów zewnętrznych- bezcenny.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Oświęcim. Była to trudna wizyta, ale wszystkich zmusiła do refleksji - „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie." - George’a Santayana. Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem.

Pogoda i dobry humor dopisywały przez cały pobyt. Wszyscy spisali się bardzo dzielnie i mimo zmęczenia zdobywaliśmy zaplanowane „szczyty”.