28 listopada b.r. odbyła się w Białymstoku Gala Finałowa Konkursu organizowanego wspólnie przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskie Kuratorium Oświaty oraz Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Przygotowany przez naszych uczniów monodram Ten dzień zajął III miejsce, a Magda Zygmunt  odtwórczyni głównej roli otrzymała  nagrodę za najlepszą żeńską kreację aktorską. Oprawą techniczną zajął  się Marcin Danilczyk.Wyjazd do Białegostoku poprzedziło szereg  działań. Przygotowany  monodram został wcześniej nagrany  i przesłany do jury Konkursu. 17 listopada odbyły się  w szkole warsztaty aktorskie, które prowadziła pani Monika Zaborska – aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki. Brali w nich udział  uczniowie klasy IE i IŻ.  Rozstrzygnięcie Konkursu Patriotyzm dawniej i dziś odbyło się  w Teatrze, w którym na dużej scenie jeszcze raz zaprezentowaliśmy swój spektakl.

Do Białegostoku pojechali również uczniowie klasy IE, ITTO i IIIC gimnazjum, którzy stanowili bardzo cenną widownię. Przygotowaniem i oprawą artystyczną spektaklu zajęła się pani Urszula Tomaszewska.

Gratulujemy!