18 stycznia Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Osioł oraz Krzyś odwiedzili Przedszkole nr 1 w Suwałkach sprawiając ogromną radość dzieciom. Wszystko to za sprawą uczennic z Zespołu Szkół nr 4 realizujących projekt społeczny "Happy Book", które czytając opowiadania o najmilszym misiu mieszkającym w Stumilowym lesie uczciły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Przedszkolaki z 5 grup: Sprytne Myszki, Wesołe Rybki, Rozbrykane Tygryski, Urocze Misie oraz Liski Chytruski wysłuchały opowiadań o wspaniałych przygodach  Kubusia oraz jego przyjaciół, odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki, wzięły udział w zabawach ruchowych, oraz wykonały prace plastyczne, na których przedstawiły okładkę ulubionej książki.

Przeprowadzone zajęcia miały na celu rozbudzenie ciekawości czytelniczej i zachęcenie do czytania książek już od najmłodszych lat.

Więcej o projekcie: Happy Book