11 marca 2024 r. obchodziliśmy Dzień Statystyki Polskiej. Obchody mają na celu promocję i popularyzację statystyki jako nauki oraz statystyki publicznej. Część pierwszą naszego spotkania stanowił wykład poprowadzony przez pracownika GUS nt. zasobów statystyki polskiej. Następnie przeszliśmy do gier i zabaw, w których uczestniczyli uczniowie klas: 1 ERE i 2ER. Był quiz statystyczny, w którym najlepiej sprawdzili się uczniowie 2 ER: Filip Kondracki i Dominik Leszczyński, oś czasu dotycząca ważnych dat z historii GUS, z którą najlepiej poradziły sobie uczennice klasy 1ER: Nicola Kupich i Natalia Cherubin, konkurs pod nazwą "Mniej więcej", z którym najlepsze okazały się uczennice klasy 2 ER: Oliwia Ruszewska i Aleksandra Wiszniewska.

Tydzień wcześniej został ogłoszony konkurs na plakat wykonany dowolnym formacie, na który zgłosiło swój udział wielu uczniów. Najbardziej jury spodobał się plakat w wykonaniu uczennic z klasy 1ER: Kingi Truchan Mai Murawskiej.

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i humor.
Organizatorzy: Katarzyna Barszczewska, Dorota Bezdziecka, Urszula Lenkiewicz, Joanna Wilk.