12 grudnia 2017 roku odbył się Konkurs Głośnego Czytania i Inscenizowania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach Narodowego Czytania dramatu.

Imprezę przygotowali uczniowie klasy IŻ, IITŻ i IIAG. Uczestnicy prezentowali sceny z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Przebrani w oryginalne stroje ludowe przybliżyli klimat XIX-wiecznej podkrakowskiej wsi wraz z wydarzeniem wesela poety Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny. Imprezę czytelniczą uświetnili uczniowie klasy II AG tańcząc krakowiaka. Całości dopełniała prezentacja na temat „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Nagrodzeni w Konkursie:
I miejsce- Weronika Andruszkiewicz,
II miejsce- Paweł Gajda, Patryk Szypulski,
III miejsce- Joanna Sidor, Magdalena Kraczaj.

Jury przyznało również 5 wyróżnień. Na szczególne zasługuje kreacja postaci Hetmana w wykonaniu Emilii Wolińskiej.