• technik ekonomista

  technik ekonomista

 • technik handlowiec

  technik handlowiec

 • technik technologii żywności

  technik technologii żywności

 • technik hotelarstwa

  technik hotelarstwa

 • technik obsługi turystycznej

  technik obsługi turystycznej

 • technik żywienia i usług gastronomicznych

  technik żywienia i usług gastronomicznych

Dnia 2 marca b.r. klasy  IIE, IITTO i IITŻ  uczestniczyły w lekcji teatralnej w Suwalskim Ośrodku Kultury. Młodzież obejrzała spektakl Krajobraz z Tobiaszem. Scenariusz tego przedstawienia powstał w oparciu o biblijny romans opisany w Księdze Tobiasza oraz teksty  wybitnych polskich poetów i poetek: Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Ewy Lipskiej, Haliny Poświatowskiej, Andrzeja Bursy i Rafała Wojaczka. Piękna biblijna opowieść o miłości  i wierze została skomentowana współczesnymi tekstami poetów, najczęściej „niepokornych”. Ta konfrontacja  światów pobudziła wyobraźnię i zmusiła do myślenia młodych  odbiorców . Spektakl był  interesujący  w warstwie wizualnej: ciekawe kostiumy, znakomita choreografia, oryginalna muzyka oraz niecodzienna aranżacja przestrzeni  pozwoliła aktorom nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością. Po spektaklu odbyła się rozmowa z reżyserem i aktorami, którzy opowiedzieli o procesie tworzenia i pracy zespołu nad oprawą sceniczną przedstawienia.