• technik ekonomista

  technik ekonomista

 • technik handlowiec

  technik handlowiec

 • technik technologii żywności

  technik technologii żywności

 • technik hotelarstwa

  technik hotelarstwa

 • technik obsługi turystycznej

  technik obsługi turystycznej

 • technik żywienia i usług gastronomicznych

  technik żywienia i usług gastronomicznych

Rok 2018 został ogłoszony rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – państwo polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby.

Historię okoliczności wyzwalania ziem polskich, głównie Suwalszczyzny, przybliżył uczniom podczas seminarium dyrektor Archiwum Państwowego w Suwałkach - pan Tadeusz Radziwonowicz, autor wielu historycznych publikacji m. in. „ Obława augustowska 1945 okoliczności i ofiary w dokumentach archiwalnych”.