Wiosna nareszcie zapukała do naszych okien. Codziennie widzę grupy młodzieży podążające z piłką w kierunku boisk. Kalendarz podpowiada, że 6 kwietnia obchodziliśmy Dzień Sportu. Zachęcam do sięgnięcia po dwie  książki biograficzne o wspaniałych  sportowcach: Pawle Zagumnym i Robercie Lewandowskim.

„Życie to mecz”-autobiografia najbardziej utytułowanego zawodnika w historii polskiej siatkówki. W trakcie trwającej już ponad 20 lat kariery Zagumny wraz z klubowymi kolegami wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski, był też wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Grecji. Grał z największymi siatkarskimi sławami, wiele razy uznawany najlepszym rozgrywającym najważniejszych światowych turniejów. Szczera opowieść o gigantycznym wysiłku, niezliczonych wyrzeczeniach, bólu i zwątpieniu, ale też o wielkiej radości i satysfakcji, jaką daje uprawianie sportu na najwyższym światowym poziomie. Fascynująca lektura nie tylko dla kibiców siatkówki, ale dla wszystkich osób interesujących się sportem.

Druga książka to biografia Roberta Lewandowskiego spisana przez Macieja Słomińskiego i Mariusza Kordka. Najlepszy polski piłkarz i Sportowiec Roku 2015 w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” . W książce znajdziemy szczegóły jego kariery. Jakie  były jej początki  i z jakimi dylematami musiał się mierzyć. Autorzy publikacji: Maciej Słomiński i Mariusz Kordek dotarli do osób, które towarzyszyły Lewemu na każdym etapie jego kariery, począwszy od prezesów klubów, kolegów z boiska, trenerów, skończywszy na dziennikarzach, którzy widzieli, jak Robert strzela cztery gole Realowi Madryt czy pięć Wolfsburgowi w dziewięć minut. Najnowsze wiadomości ze sportowego życia Roberta Lewandowskiego i wspaniała rozrywka przy lekturze gwarantowane!