Media przypominają nam o 75 rocznicy powstania w getcie warszawskim. Czy w bibliotece szkolnej znajdziemy książki na temat holokaustu? Zainteresowanym polecam „Zapomniany holokaust. Polacy pod okupacją niemiecką 1939-1944”. Richarda C. Lukasa z przedmową Normana Daviesa, „I była dzielnica żydowska w Warszawie” wybór tekstów Władysława Bartoszewskiego i Marka Edelmana oraz „Dziewczynkę w zielonym sweterku. W CIEMNOŚCI” Krystyny Chiger i Daniela Paisnera , na podstawie której Agnieszka Holland nakręciła film nominowany do OSCARA.

Tych, którzy lubią biografie, zachęcam do zapoznania się z biografią Ireny Sendlerowej Anny Bikont pt. „Sendlerowa w ukryciu” i wspomnień Zofii Posmysz „Królestwo za mgłą”, autorki słuchowiska radiowego „W Jezioranach” a w czasie II wojny światowej więźniarki obozów w Auschwitz, Ravensbrück i Neustadt-Gllewe.