Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu "Staż zagraniczny - przygotowanie nie tylko do pracy." - projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014- 2020 (PO WER) współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Działania projektu skierowane są do uczniów klas: technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy projektu zostaną wyłonieni  w procesie rekrutacji, odbędą przygotowanie do mobilności i w konsekwencji pojadą do Lipska w Niemczech gdzie odbędą staże w tamtejszych hotelach, restauracjach, zakładach gastronomicznych. Będzie to doskonała okazja, żeby poznać warunki i techniki pracy naszych zachodnich sąsiadów, oraz uzyskanie nowych kompetencji językowych.

Jesteś odważny? Nie boisz się wyzwań? Chcesz spróbować swoich sił w obcojęzycznym środowisku? Chciałbyś poznać nowych ludzi? Zdobyć nowe doświadczenia zawodowe i nie tylko? Ten projekt jest dla Ciebie. Zgłoś się na rekrutację.

Projekt skierowany jest do uczniów naszej szkoły w wieku 18-20 lat, otwartych na wyzwania, którzy chętnie biorą udział w różnych aktywnościach. Osoby, które stale kształtują swój stosunek do pracy, przyszłego pracodawcy dlatego staż zagraniczny znacznie poszerzy ich horyzonty.

Uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie zostaną wybrani przez komisję rekrutacyjną według kryteriów. Uczniowie powinni:

• wykazywać się wysoką kulturą osobistą (ocena z zachowania, opinia nauczycieli i rówieśników)
  • wykazywać się wysoką motywacją do pracy i samodyscypliną (ocena z zachowania i opinia wychowawcy)
  • Powinni uzyskiwać dobre wyniki nauczania (średnia ocen z przedmiotów zawodowych co najmniej 3,5)
  • powinni wykazać się znajomością języka angielskiego w stopniu komunikacyjnym (oceniona po rozmowie z nauczycielem języka angielskiego_

Odbyte staże będą potwierdzone certyfikatami honorowanymi na terenie Unii Europejskiej. Po zakończeniu mobilności, każdy uczestnik otrzyma certyfikaty, które potwierdzą udział w zajęciach przygotowawczych, odbycie stażu oraz dokumentów Europass Mobilność oraz certyfikat CEVET (Europejski System Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym)

Rekrutacja uczestników odbędzie się w lutym 2017r., będzie jawna z zastosowaniem polityki równych szans przy ubieganiu się o zakwalifikowanie na wyjazd zagraniczny bez względu na płeć, wiek niepełnosprawność, wyznanie, itd. Za rekrutację uczestników odpowiada dyrektor szkoły wraz z zespołem projektowym.