Pan Marcin Budynek znany jest z programów TV „Wielki test o żywności”, „Kawa czy herbata”, „Doradca smaku”, jest założycielem Akademii Kulinarnej z siedzibą w Augustowie, jest współautorem wielu książek kulinarnych. Był wieloletnim szefem kuchni Hotelu Warszawa w Augustowie, Hotelu Bryza w Juracie, zdobywał doświadczenie we Francji, Hiszpanii, Anglii, Chile i RPA. W Suwałkach jest znany z festiwalu kulinarnego „Sąsiedzi przy stole”

W piątek 21 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wykładzie „Wybieram wołowinę” prowadzonym przez Pana Marcina Budynka. O walorach mięsa wołowego mówiła Pani Judyta Szymkowiak – dietetyk.

W pracowni gastronomicznej odbyły się warsztaty kulinarne. Uczniowie mogli przygotować dania z wołowiny. Nad wszystkim czuwał mistrz i udzielał rad. W pracowni panowała twórcza atmosfera. Efekty zaskakująco smaczne!