Ośmioro uczniów naszej szkoły od 17 do 22 września uczestniczyło w wyjeździe na Litwę, Łotwę i Białoruś szlakiem miejsc związanych z walką o polską niepodległość. Wyjazd odbywał się w ramach projektu Instytutu Pamięci Narodowej pod hasłem "Śladami bohaterów w walce o Niepodległość”.

Młodzież poznawała historię miejsc związanych z walką o niepodległość Polski położonych na terenach obecnej Litwy, Łotwy i Białorusi. Uczniowie odwiedzili między innymi Wilno, Zułów, Dyneburg, Kuropaty pod Mińskiem, Nowogródek, Grodno, Baranowicze czy Brześć.

W ekspedycji wzięli również udział uczniowie ze szkół ponadpodstawowych  Siemiatyczach, Ostrożanach, Czartajewie, Grajewie, Szczuczynie, Niećkowie, Wojewodzinie, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Suchowoli, Augustowie i w Wysokiem Mazowieckiem.

Wsparcie finansowe wyjazdu naszych uczniów zapewnił Urząd Miejski w Suwałkach.