Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego o Puchar Polski Mięsa Drobiowego mamy już za sobą. Naszemu duetowi kibicowali wszyscy, a szczególnie koleżanki i koledzy z klasy. Pojechali do Warszawy, aby wspierać. Przy okazji uczestniczyli w wykładach: „Drób w polskiej kuchni, wczoraj i dziś”, „Technologiczne aspekty produkcji i przetwórstwa drobiu w Polsce”, obejrzeli pokaz kulinarny „Nowoczesne wykorzystanie drobiu” oraz mieli okazję podziwiać i kosztować wspaniale przygotowany lunch.

Konkurs prowadził Marcin Budynek. Wydarzenie zostało objęte patronatem Fundacji Klubu szefów Kuchni – elitarnej organizacji zrzeszającej NAJLEPSZYCH SZEFÓW KUCHNI w Polsce! O Puchar Polskiego Mięsa będzie walczyło 10 zespołów z najlepszych szkół gastronomicznych w Polsce. W jury konkursowym zasiedli: Robert Sowa, Jerzy Pasikowski, Teo Vafidis, Giancarlo Russo, Jarosław Walczyk, Katarzyna Oponowicz (dyrektor Związku Polskie Mięso). Gości przywitali: Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso, Karol Okrasa i Marcin Budynek. Gościem i zarazem gospodarzem Food Lab Studia, gdzie odbywały się wykłady i pokaz, był Grzegorz Łapanowski.

Celem konkursu było zaprezentowanie jakości oraz walorów smakowych polskiego mięsa drobiowego wraz z wykorzystaniem podrobów a dodatkowo także produktów regionalnych i sezonowych we współczesnej aranżacji dań.

Nie brakowało emocji, dużej dawki wiedzy na temat mięsa drobiowego i degustacji. Wróciliśmy bogatsi o doświadczenia, przeżycia i duży zastrzyk adrenaliny. Informacje o konkursie można poczytać na wielu portalach:

https://www.facebook.com/Pucharmiesadrobiowego/

https://radio5.com.pl/uczniowie-walczyli-o-puchar-polskiego-miesa-drobiowego/

http://ww.poradnikrestauratora.com/puchar-polskiego-miesa-drobiowego-rozstrzygniety