20 szkół z całej Polski, które uczestniczyły w rywalizacji, miało za zadanie przygotować danie kuchni historycznej, wykorzystując do tego suszone śliwki, borowiki w zalewie oraz czosnek. Zespół uczniów z klasy II Ż: Izabela Woroniecka, Małgorzata Wasilewska, Patrycja Chmielewska oraz Patrycja Makarewicz, pod kierunkiem nauczyciela – lidera grupy Lucyny Poczobut, przygotował konfitowaną pierś z gęsi z sosem śliwkowym na piasku z kaszy gryczanej w towarzystwie puree z topinamburu i salsy. Takie danie dało III miejsce w konkursie. Publiczność na Facebooku również nagrodziła zespół trzecim miejscem przyznając nagrodę publiczności. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swój głos i trzymali za nas kciuki.
Organizator Makro Cash and Carry przywiózł do szkoły czeki i nagrody rzeczowe i wręczył je zespołowi.