Dzisiaj odbyła się Konferencja podsumowująca udział naszych uczniów w stażach zagranicznych. Uczestnicy projektu ”Staż zagraniczny – przygotowanie nie tylko do pracy. Kontynuacja” podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii ze społecznością szkoły. Przedstawili prezentacje, które przygotowali w ramach upowszechniania działań w projekcie. Opowiadali nie tylko o pracy ale również o programie kulturowym, dzięki któremu zwiedzili oba te kraje. Wspominali rodziny z którymi mieszkali, ich kuchnię, której mogli posmakować oraz nowych znajomych z którymi kontakty utrzymują do dziś. Niektórzy uczniowie przyznali, że nawiązane kontakty pozwolą im wrócić do Malagi czy Bristolu, a certyfikaty od pracodawców wzbogacą ich CV.

Uczniowie otrzymali również certyfikaty potwierdzające udział w odbytych szkoleniach przygotowujących do mobilności oraz dokumenty Europass-Mobilność. Pani Ewa Sidorek, zastepca Prezydenta Miasta Suwałk– gość honorowy gratulowała wszystkim udziału w stażu, zdobytych doświadczeń. Zachęcała również do brania udziału w podobnych przedsięwzięciach.