„Sąsiedzi przy stole” to już VI  Międzynarodowy Konkurs Kulinarny organizowany w Suwałkach. Uczniowie klasy 3Ż wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Ramię w ramię, obok autorytetów kulinarnych: Roberta Sowy, Marcina Budynka uczniowie przygotowali dania kuchni niemieckiej z dodatkami produktów regionalnych: spetzle z kurkami oraz wędzonym serem z Wiżajn i świeżymi borowikami oraz currywurst na plackach ziemniaczanych i sos na pieczonych pomidorach i jabłkach. Publiczność wysoko oceniła walory smakowe. Porcje degustacyjne były smaczne i szybko znikały w ustach Suwalczan . Zespół zawodowców, który zdobył pierwsze miejsce w Konkursie to „Spiżarnia Suwalska”. W tym zespole także pracowali nasi uczniowie a potem cieszyli się zespołowym zwycięstwem.

Doświadczenia zdobyte podczas takich imprez są bezcenne!