Europejski Dzień Języków to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych niezależnie od wieku. Z tej okazji została w naszej szkole zorganizowana impreza językowa, w trakcie której, wraz z naszymi gośćmi z Francji z miejscowości Grande Synthe wspólnie śpiewaliśmy w językach angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, włoskim i hiszpańskim, tańczyliśmy tradycyjne tańce greckie i irlandzkie, braliśmy udział w quizach i zabawach językowych. Dodatkowo każda klasa przygotowała stoisko, przebranie i plakat na temat wylosowanego wcześniej kraju europejskiego. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wiekim zaangażowaniem i pomysłowością. Wszyscy świetnie się bawii, a nagrodą dla zwycięskich klas II AG, III BG oraz III HT jest wyjście na kręgle.