Uczniowie z klas uczących się w zawodzie technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki w dniach 24-25 października 2019 r. mieli okazję uczestniczyć w Forum Biznesowym Pogranicza „Tourism Industry Hotels” poświęconym branży turystyczno-hotelarskiej, które odbyło się w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach. Uczennice z klasy czwartej mogły w praktyce wykorzystać nabyte w szkole umiejętności obsługi imprez konferencyjnych i kongresowych poprzez rejestrację uczestników, usadzanie gości zgodnie z etykietą czy udzielanie informacji zgodnie z agendą wydarzenia. Młodzież miała niepowtarzalną okazję przysłuchiwania się prelekcjom dotyczącym szans rozwoju turystyki  i hotelarstwa na Suwalszczyźnie jak również spotkania z gościem specjalnym – Jakubem Poradą – dziennikarzem prowadzącym weekendowy magazyn podróżniczy prezentujący najnowsze trendy w turystyce oraz rozmowy ze znanymi i ciekawymi Podróżnikami „Pokaż nam Świat”. W drugim dniu Forum najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z drugim gościem specjalnym - Aleksandrem Dobą - polskim podróżnikiem, kajakarzem, który dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015” i jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile mięśni.

Udział młodzieży w takich wydarzeniach w znaczący sposób wzbogaca ich wiedzę i umiejętności niezbędne w rozwoju kariery zawodowej.