1 i 2 listopada to dni, w których odwiedzamy groby swoich bliskich. Zdobimy je kwiatami, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. W ramach szkolnej akcji „Ocalić od zapomnienia…” od kilku lat szukaliśmy i porządkowaliśmy groby ważnych dla naszego miasta osób, a wśród nich grób Jana Schmidta – prezydenta Suwałk w latach 1923–1927 i współzałożyciela naszej szkoły.

Niewątpliwie śp. Jan Schmidt jako współzałożyciel w 1906 roku Prywatnej Siedmioklasowej Szkoły Handlowej Męskiej oraz prezydent miasta wniósł istotny wkład w historię naszego miasta i zasługuje na zachowanie w naszej pamięci.

Dlatego za zgodą Prezydenta Miasta Suwałk – Pana Czesława Renkiewicza – Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach sprawuje patronat nad grobem śp. Jana Schmidta.