Uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski przyjechali do Krakowa, by wziąć udział w Pierwszym Ogólnopolskim Teście Kulinarnym. Walczyło 20 dwuosobowych najlepszych zespołów z całej Polski. Naszą szkołę a nawet całą północnowschodnią Polskę reprezentowały dwie uczennice klasy 3Ż: Izabela Woroniecka i Małgorzata Wasilewska.

Uczniowie szkół gastronomicznych mieli w sumie do przejścia 10 stanowisk! Kroili, siekali i odpowiadali na pytania z zakresu historii kuchni polskiej, cukiernictwa czy drobiu. „Z czym ci się kojarzy kuchnia polska?”, „jak kiedyś nazywano słodkie przekąski?”, „z czego robiono dawniej pasztety?”, „czym różni się czekolada mleczna od deserowej?, ”co wiesz o żywności convienience?”. Miedzy innymi takie padały pytania  w teście wiedzy. Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z tymi pytaniami.

Nieźle było też na stanowiskach wiedzy i umiejętności praktycznej. Okazuje się, że filetowanie ryby, podział tuszy drobiowej, serwis  czy układanie pięknych talerzy nie jest problem.

Uczestnictwo w takim wydarzeniu to uznanie, nowe doświadczenie, przygoda i przeżycie czegoś niezwykłego.