fot. Martyna Jasiulewicz

Los zwierząt nie jest im obojętny, a niesienie pomocy uważają za jeden z podstawowych ludzkich odruchów… Mowa tu oczywiście o grupie uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach, którzy w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii rozpoczęli realizację projektu społecznego "PSYjaciele".

Projekt ma na celu uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych zwierząt oraz promowanie adopcji psów przebywających w schronisku. Partnerami PSYjaciół zostali: Schronisko "Sonieczkowo", Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Augustowie oraz Fundacja ZWIERZ.


Chcąc poruszyć ludzkie serca do wrażliwości, a ręce do działania młodzi ludzie organizują szereg akcji mających na celu otoczenie opieką bezbronne zwierzęta i pomoc dla schroniska. Przede wszystkim zorganizowali zbiórkę karmy, zabawek i akcesoriów dla psów, która trwa jeszcze do 4 grudnia 2019r.

Kolejnym działaniem wartym uwagi jest akcja pn.: ,,Świąteczna paczka dla schroniskowego psiaczka'' skierowana do wszystkich miłośników zwierząt, którzy chcą przesłać paczkę dla psiaka i otrzymać tytuł Wirtualnego Opiekuna. Jeśli chcesz mieć takiego wirtualnego podopiecznego koniecznie zajrzyj tu: Świąteczna Paczka Dla Schroniskowego Psiaczka.

PSYjaciele również prężnie działają w mediach społecznościowych (zapraszamy na ich Facebookowy profil: PSYjaciele - ZzT- ZS4 Suwałki), a obecnie przygotowują akcję pn. „Mikołajki w schronisku” połączoną z obchodami 5-lecia funkcjonowania Schroniska „Sonieczkowo”.