Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – ćwiczy pamięć, uczy myślenia a przede wszystkim rozwija wyobraźnię. Zamiłowanie do książki powinniśmy kształtować już od najmłodszych lat. Taka właśnie idea przyświeca uczennicom klasy IIIH, które w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii stworzyły projekt społeczny "Book Smile 2".

Promując czytelnictwo uczennice prowadzą w suwalskich placówkach oświatowych warsztaty edukacyjne poświęcone czytaniu książek. Podczas takich warsztatów dzieci poprzez wspólne czytanie, gry i zabawy mają szansę bliżej poznać autorów pochodzących z Suwalszczyzny. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 500 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Podsumowanie projektu odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach 21 marca 2020r.