Zespół „Book Smile 2” od kilku miesięcy prowadzi różnego rodzaju akcje mające na celu promowanie czytelnictwa. Po warsztatach czytelniczych wśród dzieci i młodzieży przyszedł czas na kolejne działania. W ten sposób na terenie Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach stanął regał bookcrossingowy.

Bookcrossing, czyli tzw. "wędrująca książka" polega na bezpłatnym przekazywaniu książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych. Obowiązuje zasada: wypożyczyć, przeczytać i oddać.

Jakie to książki? Bardzo różne, od książek dla dzieci, książek kucharskich, przygodowych aż po podręczniki szkolne, słowniki, leksykony. Nie zabrakło też literatury młodzieżowej, romansów a nawet przewodników turystycznych.

Kto może wypożyczyć taką książkę? Każdy, kto znajdzie na półce coś interesującego.

Zachęcamy również, do przynoszenia własnych książek, które być może już zostały przeczytane i nie bardzo wiecie co z nimi zrobić. Mogą one uszczęśliwić jakiegoś kolejnego czytelnika.