Portal edukacyjny dyktanda.pl zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie Zimowym - organizowanym na przełomie roku, podczas zbliżającej się przerwy świątecznej i ferii zimowych.

Dyktando Zimowe rozpocznie się 23.12.2020 r. i potrwa do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie na portalu będą sukcesywnie pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano 100 dyktand! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego użytkownik serwisu otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym lepiej.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe otrzyma aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się w całości przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe