Nasza szkoła już po raz kolejny znalazła się w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii
zajmując 1 miejsce w województwie podlaskim oraz 82 miejsce w Polsce.

Ranking Szkół Zwolnionych z Teorii to forma wyróżniania szkół, w której wyznacznikiem są kompetencje przyszłości. Tworzony jest on w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W bieżącym roku szkolnym w rankingu znalazło się 277 szkół z całej Polski, które najbardziej sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych wśród uczniów.

Zadaniem uczestników olimpiady było  zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze. Swoje działania młodzież dokumentowała na specjalnie przygotowanej platformie internetowej, na której raportowali kolejne etapy projektu. Uczniowie działając na rzecz innych, zdobywali kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu – uczyli się zasad współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem oraz rozwiązywania problemów we wspólnym dążeniu do celu. Uczestnicy olimpiady kończąc swój projekt zostali nie tylko laureatami ale również otrzymali międzynarodowe certyfikaty, które na pewno okażą się pomocne przy zdobywaniu wymarzonej pracy lub dostaniu się na studia za granicą.

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole prace nad projektami społecznymi rozpoczęło 6 zespołów:  „Fałszywe szczęście”, „Helathy lifestyle”, „Konsument pod parasolem”, „Psyjaciele są wśród nas”, „Read4kids” oraz „Sztafeta pokoleń – teraz Twoja kolej”.

Laureatkami olimpiady zostały uczennice klasy IIH: Marika Bujkowska, Kinga Giczewska, Anita Karwel, Patrycja Krzesicka, Zuzanna Stankiewicz oraz Aleksandra Zackiewicz. Dziewczęta realizowały projekt „Konsument pod parasolem”, którego głównym celem było przybliżenie i wyjaśnienie podstawowych kwestii związanych z prawami konsumenta.

Opiekunami projektów były: Izabela Klahs-Malinowska oraz Urszula Lenkiewicz.