O zdrowiu naszym i naszej rodziny w dużym stopniu decydujemy sami – wiele zależy od naszego stylu życia.

„Fit & Active” to projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii propagujący zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Jest to inicjatywa o dwukierunkowym podejściu: promującym regularną aktywnością fizyczną oraz zdrowe i zbilansowane odżywianie.

1 marca 2022r. grupa projektowa w ramach promocji zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży zorganizowała kiermasz ze zdrowymi przekąskami. Na szkolnym korytarzu pojawiły się stoły pełne zdrowych sałatek, pizzerinek, roladek, tortilli oraz deserów. Można było spróbować jak smakują naturalne przekąski, batoniki oraz ciasta oparte o takie produkty jak owoce, warzywa czy orzechy.  Stanowiska cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów, ale także pracowników szkoły, którzy chętnie próbowali zdrowych przekąsek.