Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach znalazło się na wysokim 26 miejscu w Polsce i 1 miejscu w województwie podlaskim, w prestiżowym Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii 2022.

To jedyny ranking w Polsce klasyfikujący szkoły ponadpodstawowe nie po wynikach matur, a w oparciu o zaangażowanie uczniów w przedsięwzięcia, które pozwalają kształtować kompetencje przyszłości 4K:

• krytyczne myślenie,
  • kreatywność,
  • komunikacja,
  • kooperacja.

Uczniowie realizują prawdziwe projekty społeczne, rozwijając praktyczne kompetencje niezbędne w życiu zawodowym.

w roku szkolnym 2021/2022 w Olimpiadzie wzięło udział ponad 600 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, w których realizowano ponad 1000 projektów. Tytuł "Szkoła Kompetencji Przyszłości" otrzymało aż 371 szkół średnich w Polsce, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z zarządzaniem projektem społecznym.

Ranking został opublikowany na stronie Olimpiady: Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii 2022