Zdobywać wiedzę i nowe doświadczenia można nie tylko w szkole, ale również poza nią, dlatego w piątek 7 października 2022 roku uczniowie klasy 4TTO wybrali się na wycieczkę po Suwałkach. Pierwszym punktem programu było niezwykłe połączenie przyjemnego z pożytecznym – obejrzeliśmy film „Serce dębu” i dołożyliśmy własną cegiełkę do posadzenia lasu. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Okręgowym. Młodzież poznała twórczość i życie wybitnego suwalskiego malarza - Alfreda Wierusza Kowalskiego oraz kolekcję polskiej sztuki współczesnej. Przeżyliśmy również cudowną podróż w czasie podczas poznawania wystawy archeologicznej ukazującej niezwykłe życie Bałtów Zachodnich i Jaćwingów. Na koniec naszej wycieczki, korzystając z przepięknej pogody przespacerowaliśmy się fragmentem ścieżki klasycystycznej wzdłuż ul. Kościuszki.