14 grudnia, kultywując piękne tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku, odbyła się w bursie uroczysta Wigilia.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od poetycko-muzycznej części artystycznej. Następnie był czas na świąteczne życzenia oraz wspólną kolację wigilijną. Na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw. Szczególnych nastrój i atmosferę wieczoru podkreślały znane wszystkim utwory muzyczne, kolędy i pastorałki oraz wspólne rozmowy przy wigilijnym stole. Był to szczególny czas wspólnego i radosnego świętowania całej społeczności bursy.

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia w listopadzie odbyły się w bursie zajęcia profilaktyczno - edukacyjne pt. "Palenie szkodzi zdrowiu". Przeprowadzono także kampanię profilaktyczną „Nie palę, bo...” oraz wykonano gazetki ścienne i plakaty informujące o szkodliwości palenia, motywujące do rzucenia palenia oraz zawierające porady jak to zrobić skutecznie.

Następnie odbył się w bursie quiz wiedzy z zakresu profilaktyki i szkodliwości palenia papierosów. Zwycięzcami quizu zostali:

• I miejsce: Martyna Wiazowska,
  • II miejsce: Oliwia Sokołowska,
  • III miejsce: Dawid Andrulewicz.

Wszystkim uczestnikom quizu dziękujemy za udział i gratulujemy dużej wiedzy na temat negatywnych skutków palenia papierosów oraz pomysłów na zdrowe życie bez nikotyny.

Na zakończenie akcji związanej ze „Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu” zorganizowano w bursie konkurs plastyczny pt. „Rzuć palenie”. Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce: Iwona Baran,
  • II miejsce: Zuzanna Kruszka,
  • III miejsce (ex aequo): Sara Miśkiewicz, Jakub Deresz.

Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

9 listopada odbyła się w Bursie uroczysta wieczornica z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny zawierał pieśni patriotyczne, okolicznościowe wiersze oraz teksty historyczne ukazujące drogę Polski do niepodległości. Uroczystość była ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.

26 października odbyły się w bursie poetycko-muzyczne „Zaduszki”. Przywołane fragmenty utworów literackich, wierszy oraz utworów muzycznych w symboliczny sposób obrazowały zmienność i nietrwałość świata, doświadczenie czasu i jego upływ, a także kruchość naszego istnienia. Szczególna atmosfera wieczoru skłaniała do refleksji i zadumy nad życiem, tajemnicą przemijania i celem naszego istnienia.