Młodzież mieszkająca w bursie ostatni dzień karnawału świętowała kulinarnie. Dziewczęta: Aleksandra, Patrycja, Dominika i Ilona upiekły muffinki z czekoladą i wiśniami według ulubionego i sprawdzonego przepisu.  Natomiast Karolina, Natalia i Kasia postanowiły zrobić wytrawne różyczki z ciasta francuskiego. Wspólne kulinarne działania dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń oraz pozwoliły odkryć talenty kulinarne. Przygotowane wypieki były doskonałym urozmaiceniem ostatkowego wieczoru. 

Społeczność Bursy Szkolnej w związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie wyraża solidarność z narodem ukraińskimi i kieruje słowa wsparcia do wszystkich mieszkańców Ukrainy. Jesteśmy z Wami! 

Młodzież mieszkająca w bursie  aktywnie włącza się w pomoc mieszkańcom Ukrainy i bierze udział w zbiórce darów dla uchodźców z Ukrainy.  

Zakończył się konkurs "Świąteczna dekoracja pokoju". Konkurs miał na celu wymianę doświadczeń estetycznych między uczestnikami, rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej, wytworzenie świątecznej atmosfery oraz integrację wychowanków.  Konkursowe zespoły wykazały się dużą kreatywnością, umiejętnościami dekoratorskimi oraz oryginalnością.  

Laureatami konkursu zostali: 

  • I miejsce (ex aequo): Kinga, Zuzanna, Aniela, Karolina - pokój 131  oraz Hubert, Krystian, Hubert, Błażej - pokój 116 
  • II miejsce: Urszula, Dominika, Maja, Kamila - pokój 110 
  • III miejsce: Jakub, Mateusz, Oskar, Franciszek - pokój 120 

Gratulujemy wszystkim wychowankom, którzy udekorowali swoje pokoje. Dekoracje  i świąteczny wystrój pokoi wprowadziły w bursie wyjątkowy, niepowtarzalny klimat  i pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt.  

Konkurs na wykonanie "Kartki świątecznej" został rozstrzygnięty. Konkurs miał na celu wymianę pobudzenie inwencji twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej i zachowanie tradycji  wykonywania kartek bożonarodzeniowych. Konkursowe kartki mogły być wykonane w dowolnej technice i z różnorodnych materiałów. Jury oceniało kartki pod względem wrażeń estetycznych, wkładu i oryginalności pracy oraz nawiązania do tradycji bożonarodzeniowej. 

Laureatką konkursu została Zuzanna Biedul

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.