1 grudnia odbył się w bursie Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Celem turnieju było popularyzowanie tenisa stołowego, integracja wychowanków oraz promowanie aktywnego spędzanie czasu wolnego. Po wielu etapach emocjonujących rozgrywek udało się wyłonić najlepszych zawodników. Zwycięzcami turnieju zostali:  

I miejsce - Krzysztof Gajewski 
II miejsce - Michał Duś 
III miejsce - Kacper Kotarski. 

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym zawodnikom dziękujemy za udział i sportową rywalizację z zachowaniem zasad fair play.  

,,Kiedy wieczór andrzejkowy rzuci na nas swoje czary, wróżbie wierzyć jest gotowy każdy nawet niedowiarek". 29 listopada odbył się w bursie wieczór andrzejkowy. Wychowankowie chętnie zaangażowali się w przygotowania oraz organizację imprezy. Zgodnie z andrzejkową tradycją nie zabrakło wróżb. Nasze utalentowane wróżki pomagały poznać przyszłość poprzez wróżenie z kart, lanie wosku, losowanie kart z przepowiednią i magicznych kubeczków. Największą popularnością cieszyły się wróżby dające okazję poznać imię przyszłej sympatii i rodzaj wykonywanego zawodu w przyszłości. Wspólna zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem, na którym były m in. ciasteczka z wróżbą. Wspólnie spędzony wieczór andrzejkowy był doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz integracji całej społeczności bursy.  

W ramach udziału w ekologicznym projekcie „Eko-placówka 2022” w jesienne wieczory podczas warsztatów młodzież mieszkająca w bursie tworzyła karmniki oraz eko domki przeznaczone dla owadów i jeży. Prace wykonano z materiałów odpadowych np. desek odzyskanych z palet, kawałków drewna, tektury falistej oraz materiałów naturalnych przyniesionych ze spaceru: szyszek, suchych liści, trzciny, łodyg czarnego bzu, siana. Wykonane karmniki, domki dla jeży i hotele dla owadów wychowankowie umieścili we własnych ogrodach.

7 listopada odbyła się w bursie wieczornica poświęcona rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas części artystycznej wychowankowie zaprezentowali fragmenty utworów lirycznych oraz fragmenty znanych motywów historycznych i pieśni patriotyczne. Podczas uroczystości przypomniane zostały 123 lata niewoli, począwszy od dnia, kiedy nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, które wypełnione były walką o wyzwolenie, aż do dnia odzyskania upragnionej niepodległości. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem przez całą społeczność bursy Hymnu Polski.