Pierwszy tydzień w Maladze już za nimi. Uczniowie, którzy wyjechali na staże do Hiszpanii zakończyli realizację programu kulturowego. Przed nimi kolejny tydzień pracy, jak wszyscy twierdzą satysfakcjonujący.

W weekend oczekiwana przez młodzież wycieczka na Gibraltar - brytyjskie terytorium zamorskie na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Droga wiodła wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa del Sol, można było obejrzeć typową andaluzyjską zabudowę.

Na miejscu zobaczyć można było fortyfikacje i mury obronne z okresów panowania różnych państw (Widzieliśmy Arabskie mury z XIV w, hiszpańskie koszary z XVI w, budynki siedziby policji angielskiej XX w). Uczniowie odwiedzili grób Generała Sikorskiego, który zginął w katastrofie lotniczej właśnie w tym miejscu. Odwiedzili również Jaskinię Świętego Michała (St.Michael’s Cave), która znajduję w szczytowej części skały gibraltarskiej. Ogromną atrakcją okazały się zamieszkujące skałę Magoty Giblartarskie – małpy z rodziny makaków berberyjskich.

Niedzielę spędziliśmy na zwiedzaniu Malagi. Catedral de la Encarnation – Katedra w Maladze, nowoczesne Museo de Malaga - Muzeum Malagi, Zamek Alcazaba – to główne punkty na mapie miasta, które zobaczyliśmy w ten weekend.