Suwalski Ośrodek Kultury organizuje konkurs fotograficzny jako część proekologicznego projektu "Człowiek i rzeka. Święto Czarnej Hańczy". Konkurs rozpoczyna się w piątek, 23 kwietnia i potrwa do 30 maja 2021. Jest to akcja bezpłatna, dostępna niezależnie od wieku czy doświadczenia. Zwieńczy ją plenerowa wystawa nagrodzonych zdjęć na Bulwarach nad Czarną Hańczą.

 
23 kwietnia rusza konkurs fotograficzny, którego bohaterką jest Czarna Hańcza. W wyzwaniu może wziąć udział każdy miłośnik fotografii i przyrody, bez względu na wiek i doświadczenie. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia pokonkursowej wystawy na Bulwarach nad Czarną Hańczą. Fotografie można wysyłać do 30 maja.
Celem akcji jest aktywne promowanie walorów przyrodniczych najdłuższej rzeki Suwalszczyzny, rozbudzanie zainteresowania przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz zwrócenie uwagi na wagę ochronę przyrody. 
Zgłaszane fotografie muszą być wykonane w obszarze Czarnej Hańczy. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy przyrody i fotografii, dzieci, młodzież i dorośli, doświadczeni i amatorzy. Ważne, aby zdjęcie było wykonane samodzielnie. Ograniczona jest liczba zgłaszanych zdjęć - można zgłosić maksymalnie jedno zdjęcie. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz wezmą udział w pokonkursowej wystawie plenerowej, prezentowanej na Bulwarach nad Czarną Hańczą, w sąsiedztwie Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach i Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe od fundatorów - sponsorów konkursu oraz od organizatora zabawy - Suwalskiego Ośrodka Kultury. 
Fotografie wraz z wypełnioną i zeskanowaną kartą zgłoszeń należy nadesłać w formie elektronicznej na adres mailowy komisarza konkursu Andrzeja Zujewicza: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w temacie maila: konkurs fotograficzny „Człowiek i rzeka", wraz z nazwiskiem autora. Termin nadsyłania zdjęć - 30 maja 2021 r. Konkurs fotograficzny "Człowiek i rzeka" startuje 23 kwietnia i potrwa do 30 maja 2021 r. Wyniki poznamy 23 czerwca br. podczas otwarcia pokonkursowej wystawy. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest terminowe wysłanie zdjęcia i karty zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury www.soksuwalki.eu.