Projekt społeczny "BookSmile 2" podczas finału ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii został uhonorowany Brązowym Wilkiem jako najlepszy projekt w instytucji oraz Srebrnym Wilkiem jako najlepszy projekt w województwie podlaskim.

Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku czytania wśród najmłodszych, a także rozwijanie wyobraźni i  pobudzenie kreatywności.

Promując czytelnictwo uczennice prowadziły w suwalskich placówkach oświatowych warsztaty edukacyjne poświęcone czytaniu książek. Podczas takich warsztatów dzieci poprzez wspólne czytanie, gry i zabawy miały szansę bliżej poznać autorów pochodzących z Suwalszczyzny.

Dziękujemy wszystkim za udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii oraz gratulujemy zdobycia prestiżowej nagrody! Życzymy powodzenia w kolejnych edycjach!