W ubiegły piątek uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach mieli okazję spotkać się z niezwykłymi gośćmi: Panem Jerzym Czaplą i Panią Lucyną Haluch.

Pan Jerzy Czapla– z Centrum Szkolenia Barmanów, współpracujący z Instytutem Badań Edukacyjnych, licencjonowany kiper herbat, autor książki „Cuda z herbaty”, wysokiej klasy praktyk z wieloma wyróżnieniami i nagrodami konkursowymi, mistrz Polski, laureat mistrzostw świata w Maladze w 1999 roku, szkoleniowiec barmanów i kiperów herbat w całej Polsce, prowadzi szkolenia dla uczniów szkół gastronomicznych.

Pani Lucyna Haluch – Prezes Fundacji Wiedza Umiejętność Rozwój w Gorlicach, zajmuje się organizacją szkoleń, kursów i warsztatów z zakresu gastronomii, hotelarstwa, cukiernictwa. Swoją ofertę kieruje do uczniów szkół średnich i branżowych, prowadzi także restauracje, opiekuje się uczniami odbywającymi praktyki zawodowe, organizuje warsztaty i kursy. Pani Lucyna Haluch była jurorem tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kulinarnego „Sąsiedzi przy stole”.

W trakcie spotkania, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w pokazie przygotowywania herbat prowadzonym przez Pana Jerzego Czaplę. Sami także próbowali tej sztuki pod okiem mistrza. Pan Jerzy przekazał nam także swoją książkę z bardzo cenną wiedzą o tym napoju.