Już po raz ósmy już w Suwałkach odbył się Międzynarodowy Festiwal Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”, na którym byli obecni uczniowie Zespołu Szkół nr 4  w Suwałkach.

Przygotowywaliśmy potrawy ukraińskie, ponieważ to właśnie kuchnia ukraińska była motywem przewodnim Festiwalu. Mieszkańcom Suwałk bardzo smakował zapiekany ziemniak, pure ziemniaczane i sos z kawiorem w towarzystwie śledzia. Uczniowie pracowali pod czujnym okiem mistrzów kulinarnych: Marcina Budynka i Roberta Sowy.

Jak festiwal to festiwal – była także okazja wzięcia udziału we wspólnym gotowaniu z Mikołajem Reyem – Francuzem, arystokratą, kucharzem, uczestnikiem pierwszego programu telewizyjnego MasterChef, potomkiem słynnego polskiego poety.

Więcej szczegółów na ten temat:

“Sąsiedzi przy stole” – króluje kuchnia ukraińska

Ukraiński Piknik Kulinarny „Sąsiedzi Przy Stole” w Suwałkach. Ukraińskie przysmaki i koncerty [Zdjęcia]