3 i 4 kwietnia odbyły się w bursie warsztaty wielkanocne. Spotkanie poświęcone było zwyczajom i tradycjom wielkanocnym.  

Od wielu już lat kultywujemy w bursie piękną tradycję polskich Świąt jakim jest pisanie pisanek przy użyciu wosku pszczelego. Malowanie jajek woskiem to tradycyjna metoda przekazywana z pokolenia na pokolenie (dziś już jest prawie zapomniana). Podczas warsztatów powstały piękne pisanki zdobione woskiem oraz niepowtarzalne dekoracje świąteczne.                    

Warsztaty pozwoliły odkryć wychowankom swoje talenty twórcze, ale także był to czas integracji społeczności bursy i kultywowania tradycji. 


16 marca odbyły się w bursie zajęcia profilaktyczne pt. "Energetyk nie doda Ci skrzydeł".  

Część teoretyczna zajęć zawierała zagadnienia: czym są napoje energetyczne, skład chemiczny oraz wpływ na organizm człowieka napojów energetycznych, zdrowe sposoby "ładowania swoich baterii" oraz naturalne napoje dodające energii. W części praktycznej zajęć wychowankowie w kilkuosobowych grupach rysowali plakaty na wylosowane tematy: 

  • Grupa 1. Skład napojów energetycznych. 
  • Grupa 2. Skutki spożywania napojów energetycznych. 
  • Grupa 3. Jak w zdrowy sposób ładować swoje baterie? 
  • Grupa 4. Stop Energetykom. 

Wychowankowie przy tworzeniu plakatów wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Na zakończenie zajęć liderzy poszczególnych zespołów zaprezentowali wykonane plakaty. Z utworzonych plakatów powstała profilaktyczna gazetka ścienna. 


W okresie zimowym wychowankowie mieszkający w bursie tworzyli świece sojowe. Naturalne świece sojowe mają subtelny zapach, ale przede wszystkim nie zawierają toksycznych substancji, które występują np. w wosku parafinowym. Zajęcia były wzbogacone o wiele ciekawostek m.in. dotyczących palenia świec, konserwacji knota, zalet wosków naturalnych, różnic między olejkami eterycznymi i zapachowymi. Podczas warsztatów powstały piękne świece w oryginalnych kompozycjach zapachowych. Wykonane świece idealnie sprawdzą się podczas chłodnych wieczorów w domowym zaciszu, ale również mogą być doskonałym prezentem dla bliskich. 


 

8 marca z okazji Dnia Kobiet odbyła się w bursie uroczysta część artystyczna. Zaprezentowany program artystyczny wywołał wiele uśmiechu i radości na twarzach naszej piękniej części społeczności bursy. Szczególne zainteresowanie i aplauz wywołały zaprezentowane aforyzmy i ciekawostki na temat kobiet oraz występ wokalny chłopców prezentujący piosenkę „Bo z dziewczynami” z repertuaru Jerzego Połomskiego. 

Na zakończenie chłopcy złożyli wszystkim Paniom i dziewczętom serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiaty i słodkie upominki. Był to dzień pełen radości, uśmiechu, życzliwych słów, a także niespodzianek.