15 grudnia odbył się w bursie wieczór kolęd i pastorałek. W programie wieczoru znalazły się tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu wychowanków bursy. Wspólne kolędowanie w pięknej scenerii pozwoliło nam poczuć magię niepowtarzalnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Wieczór upłynął w bardzo miłym, ciepłym, świątecznym klimacie.  


 

13 grudnia o godz. 19:30 w ramach promocji zdrowia i aktywnego trybu życia odbył się w bursie Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. O tytuł zwycięzcy walczyło 12 zawodników. Wygrał Kamil Bitowski, ale z racji zbliżających się świąt laur mogli przybrać wszyscy zawodnicy. Nagrodą za zwycięstwo jest wyjście do Movement Arena w Suwałkach. 

19 listopada odbył się w bursie wieczór wróżb andrzejkowych. Nasze niezawodne wróżki pomogły wychowankom poznać dalszą i bliższą przyszłość poprzez lanie wosku, numerologię, wróżenie z kart, losowanie kart z przepowiednią i magiczne kubeczki. Dużą popularnością cieszyło się także przekłuwanie serduszek z imionami, rzucanie kostkami, rzut monetą oraz ciasteczka z przepowiednią. Był to niezapomniany wieczór pełen zabawy i radości, a uczestnicy opuszczali świetlicę pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.  

 

Zakończył się konkurs plastyczny na plakat antynikotynowy pt. „Palenie szkodzi”, zorganizowany w bursie w ramach obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu”. Konkurs miał na celu: uświadomienie szkodliwości dymu nikotynowego dla zdrowia, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, kształtowanie świadomych postaw antynikotynowych oraz rozwijanie twórczej aktywności i pomysłowości.  

Laureatami konkursu zostali:  

  • I miejsce - Kamila Zaborowska. 
  • II miejsce - Sara Miśkiewicz. 
  • III miejsce (ex aequo) -  Julia Kuźnicka, Maja Rawinis, Julia Waszkiewicz.    

 Gratulujemy wszystkim wychowankom, którzy wzięli udział w konkursie.