Zakończył się konkurs integracyjny ZgrajMY (się). Konkursowe zespoły przez sześć tygodni otrzymywały zadania do wykonania. Drużyny biorące udział w konkursie wykonywały zielniki, szukały krasnoludków, projektowały własne logo, przeprowadzały wywiad oraz piekły ciasto.  

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: 

  • Natalia Bitowska i Julia Jankowska (pokój 128),  
  • Michał Duś, Konrad Rudziewicz, Sebastian Kijewski, Kacper Kotarski, Błażej Rawinis i Piotr Staśkiewicz (segment 117/118),  
  • Patrycja Czereszewska, Karolina Makowiecka, Marcelina Lelo i Oliwia Sokołowska (pokój 124).  

II miejsce: 

  • Kinga Bolińska, Maria Masalska, Joanna Rzodkiewicz, Magda Rzodkiewicz (pokój 112), 
  • Aleksandra Grzyb i Karolina Hanc (pokój 9), 
  • Weronika Pietruszewska i Marta Wieczorczuk (pokój 15).  

III miejsce:  

  • Agata Gajewska, Julia Kuźnicka, Karolina Łebska i Magdalena Stawiecka (pokój 122).  

Gratulujemy.  

W ostatnim etapie konkursu ZgrajMy (się) konkursowe drużyny miały za zadanie upiec ciasto. Okazało się, że to nie jest zbyt trudne wyzwanie – młodzież wykazała się niezwykłymi umiejętnościami i pomysłowością - było nawet ciasto z pomidorów. 

Tym razem konkursowe drużyny podążały szlakiem turystycznym im. Marii Konopnickiej „Krasnoludki są na świecie”. Wspólne szukanie krasnali przez konkursowe zespoły było doskonałą okazją do poznania najciekawszych miejsc Suwałk. Wszystkim zespołom udało się odnaleźć 11 krasnali ukrytych  w różnych punktach Suwałk. Pomimo przeciwności losu, którymi okazały się pobyty na kwarantannach bądź izolacji z powodu COVID-19, młodzież poradziła sobie świetnie - na zdjęciach znalazły się kompletne drużyny. 

Od początku listopada trwa w bursie wieloetapowy konkurs ZgrajMY (się). Jednym z zadań konkursu było wykonanie przez konkursowe drużyny zielników z różnorodnych kompozycji roślin. Celem tej części konkursu była integracja zespołu wychowanków podczas wykonywania zadania oraz zwrócenie uwagi młodzieży na otaczający ich świat przyrody. Powstały piękne  i wartościowe kolekcje roślin. Zespoły wykonujące zielniki wykazały się kreatywnością oraz starannością wykonania konkursowego zadania. Jury oceniało ilość zebranych roślin, umiejętność ich opisania, wygląd i estetykę zielnika, a także czas wykonania.