26 kwietnia odbyło się w bursie uroczyste „Pożegnanie Absolwentów”. Spotkanie rozpoczął humorystyczny program słowno - muzyczny pt.: „Rok z życia maturzysty”. Kolejny fragment uroczystego spotkania poświęcony był wspomnieniom. Uczestnicy spotkania obejrzeli film z udziałem maturzystów - "Wspomnienia z bursy". Następnie Pani Dyrektor życzyła absolwentom sukcesów w dorosłym życiu, powodzenia na egzaminie maturalnym oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Zgodnie z tradycją, abiturienci otrzymali dyplomy absolwenta bursy. Następnie maturzyści złożyli całemu gronu pedagogicznemu serdeczne podziękowania za trud włożony w ich wychowanie, opiekę i troskę każdego dnia.

Była to uroczystość pełna wspomnień, podziękowań i wzruszeń. Mamy nadzieję, że czas spędzony w bursie nasi maturzyści będą miło wspominać, a relacje, które tutaj nawiązali zostaną na długo.

Wszystkim Maturzystom życzymy zdania egzaminu dojrzałości, pomyślności przy wyborze dalszej drogi życiowej oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

  

3 i 4 kwietnia odbyły się w bursie warsztaty wielkanocne. Spotkanie poświęcone było zwyczajom i tradycjom wielkanocnym.  

Od wielu już lat kultywujemy w bursie piękną tradycję polskich Świąt jakim jest pisanie pisanek przy użyciu wosku pszczelego. Malowanie jajek woskiem to tradycyjna metoda przekazywana z pokolenia na pokolenie (dziś już jest prawie zapomniana). Podczas warsztatów powstały piękne pisanki zdobione woskiem oraz niepowtarzalne dekoracje świąteczne.                    

Warsztaty pozwoliły odkryć wychowankom swoje talenty twórcze, ale także był to czas integracji społeczności bursy i kultywowania tradycji. 


16 marca odbyły się w bursie zajęcia profilaktyczne pt. "Energetyk nie doda Ci skrzydeł".  

Część teoretyczna zajęć zawierała zagadnienia: czym są napoje energetyczne, skład chemiczny oraz wpływ na organizm człowieka napojów energetycznych, zdrowe sposoby "ładowania swoich baterii" oraz naturalne napoje dodające energii. W części praktycznej zajęć wychowankowie w kilkuosobowych grupach rysowali plakaty na wylosowane tematy: 

  • Grupa 1. Skład napojów energetycznych. 
  • Grupa 2. Skutki spożywania napojów energetycznych. 
  • Grupa 3. Jak w zdrowy sposób ładować swoje baterie? 
  • Grupa 4. Stop Energetykom. 

Wychowankowie przy tworzeniu plakatów wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Na zakończenie zajęć liderzy poszczególnych zespołów zaprezentowali wykonane plakaty. Z utworzonych plakatów powstała profilaktyczna gazetka ścienna. 


W okresie zimowym wychowankowie mieszkający w bursie tworzyli świece sojowe. Naturalne świece sojowe mają subtelny zapach, ale przede wszystkim nie zawierają toksycznych substancji, które występują np. w wosku parafinowym. Zajęcia były wzbogacone o wiele ciekawostek m.in. dotyczących palenia świec, konserwacji knota, zalet wosków naturalnych, różnic między olejkami eterycznymi i zapachowymi. Podczas warsztatów powstały piękne świece w oryginalnych kompozycjach zapachowych. Wykonane świece idealnie sprawdzą się podczas chłodnych wieczorów w domowym zaciszu, ale również mogą być doskonałym prezentem dla bliskich.