Celem projektu społecznego EcoLudki jest kształtowanie postaw i nawyków prozdrowotnych i proekologicznych, które pomogą chronić naszą planetę. Swoje warsztaty Ecoludki prowadzą nie tylko wśród młodzieży. W marcu zawitali również w suwalskich przedszkolach, gdzie starali się przekazywać wiedzę o ochronie przyrody, ale też zmieniać postawy i nawyki najmłodszych. W formie gier i zabaw przekazywali min. wiedzę o recyklingu, oszczędzaniu wody i energii czy pokazywali jak zanieczyszczenia środowiska zagrażają zwierzętom.

W projekcie wzięły odział dwa przedszkola: Przedszkole nr 2 w Suwałkach oraz Przedszkole nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Suwałkach.

Im wcześniej rozpoczniemy edukować na temat zmian klimatu i ochrony środowiska tym lepsza przyszłość czeka najmłodsze pokolenie.