30 maja w Zespole Szkół nr 4 odbyła się uroczystość dotycząca obchodów Roku Aleksandry Piłsudskiej. Uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej działalność społeczną i patriotyczną Aleksandry Piłsudskiej. Pan Grzegorz Serafin wygłosił wykład, w którym przedstawił najważniejsze fakty z jej biografii, zwracając szczególna uwagę na powiązania z Suwałkami, w których się urodziła i wychowywała. W trakcie uroczystości rozstrzygnięto również szkolny konkurs dotyczący życia i działalności Aleksandry Piłsudskiej, który zorganizowany został w dwóch kategoriach – należało wykonać kolaż lub przygotować prezentację multimedialną. Oto nagrodzeni uczniowie w kategorii plastycznej: Kamila Endzul z kl. IICK - I miejsce, Wiktoria Wasilewska z kl. IVHTŻ - II miejsce, Magda Rojek z kl. IŻTŻ - III miejsce. W kategorii prezentacja multimedialna nagrodzeni zostali: Zuzanna Chomicz z kl. IVHTŻ – I miejsce, Oliwia Grosz z kl. ICK – II miejsce, Wiktoria Uździło z kl. IŻTŻ – III miejsce.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w organizację obchodów Roku Aleksandry Piłsudskiej i gratulujemy zwycięzcom konkursu.