Okres przedświąteczny to szczególny czas, w którym wszyscy powinniśmy pamiętać o drugim człowieku. To czas wyjątkowych spotkań i wzajemnego zrozumienia.

Dla członków zespołu „Spinacz – jesteśmy razem” to czas wytężonej pracy i podejmowania różnorodnych inicjatyw mających na celu budowanie świadomości i empatii w stosunku do osób niepełnosprawnych, zarówno wśród rówieśników jak i społeczności lokalnej. Młodzież organizowała zabawy i przygotowała świąteczne prezenty dla dzieci z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”, zorganizowała kiermasz świąteczny na terenie suwalskiego szpitala, brała udział w andrzejkowych zabawach, a także w jasełkach i Wigilii  w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. ks. Prałata Kazimierza Hamerszmita w Filipowie.

Każde z grudniowych spotkań było okazją do nawiązania bliższej więzi, zrozumienia a także pokazania, że pomimo niepełnosprawności można żyć aktywnie i spełniać swoje marzenia.