Jesteśmy po przeprowadzeniu serii warsztatów w ramach realizacji projektu Złote Szkoły NBP. W tegorocznej edycji, która jest pod hasłem „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna” odwiedziliśmy klasy 2D i 2E ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach oraz grupy przedszkolne z Przedszkola nr 4 w Suwałkach i Przedszkola nr 7 w Suwałkach. Podczas spotkania z dziećmi nasza drużyna ambasadorów przedstawiła historię pieniądza i jego znaczenie w gospodarce. Pokazała, jak zabezpieczone są banknoty oraz zapoznała z instytucją Narodowego Banku Polskiego oraz jego funkcjami. Podczas gier stolikowych mieliśmy okazję przekazać dzieciom wiedzę przez zajęcia praktyczne. Jesteśmy dumni, że suwalskie dzieci już tak dużo wiedzą o ekonomii i że mogliśmy podzielić się z nimi własną wiedzą.