W ramach projektu społecznego Animals Friend gościliśmy w naszej szkole Wojciecha Misiukiewicza z Wigierskiego Parku Narodowego. Leśnik z prawdziwą pasją opowiadał o zwierzętach zamieszkujących nasze okolice. Młodzież miała szansę dowiedzieć się jak żyją zwierzęta, co jedzą, oraz które zwierzę w hierarchii jest dowodzące. W trakcie spotkania nie zabrakło również pytań dotyczących tych zwierząt, skierowanych do uczestników wydarzenia. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na zadane pytanie otrzymały nagrodę w postaci  bogato ilustrowanego kalendarza.

Spotkania edukacyjne w ramach projektu są prowadzone nie tylko w szkołach średnich, ale również wśród najmłodszych. Młodzież odwiedziła Przedszkole i Żłobek "Słoneczko", Przedszkole nr 6, Happy Kid’s Club-Niepubliczne Przedszkole Językowe oraz Przedszkole nr 7, gdzie prowadziła zajęcia  o zwierzętach, grając w gry i zabawy. Dzieci uczyły się wielu ciekawych rzeczy na temat emocji oraz życia zwierząt, zostały również zabrane do wirtualnego ZOO. Takie spotkania z przedszkolakami to niesamowite doświadczenie nie tylko dla młodych ludzi realizujących projekt, ale także dla młodszej grupy odbiorców.