20 marca 2024 r. z inicjatywy uczniów naszej szkoły, realizujących w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" projekt społeczny "Animals Friend" odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. Partnerem projektu został Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.

W rywalizacji wzięły udział drużyny męskie i żeńskie z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach oraz Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach.

W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały:

• Aleksandra Czerniawska 4TTO
  • Natalia Kumiszczak 3E
  • Sylwia Ciszewska 3E
  • Lewkowicz Julia 5TTO
  • Kamila Sobolewska 4TTO
  • Zuzanna Dąbrowska 3H
  • Murawska Magdalena 1ŻtŻ
  • Ostaszewska Natalia 1ER
  • Pietruszewska Angelika 2ER
  • Pietruszewska Nikola 2T

Dziewczęta zajęły I miejsce w Turnieju.

Drużyna chłopców w składzie:

• Wiktor Świeżyński 5Ż
  • Tomasz Auron 3ER
  • Kacper Babkowski 3H
  • Oliwier Beczkowski 4TTO
  • Mateusz Chomicz 3ER
  • Hubert Kalwajtys 5E
  • Jan Oszkinis 5Ż
  • Jakub Wasilewski 5E
  • Łukasz Wendt 3ER

zajęła II miejsce w rywalizacji.

W przerwie między rozgrywkami turniejowymi odbywały się liczne konkurencje indywidualne m.in. rzuty do kosza, żonglerka piłką nożną czy skoki na skakance.  Podczas tego spotkania uczniowie mieli możliwość skonfrontować się z rywalem w uczciwej sportowej rywalizacji. Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale i nagrody rzeczowe, co było możliwe dzięki takim sponsorom jak: OSiR Suwałki, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, Trendi Shop oraz Movement Arena Suwałki.

Uczestników tego wydarzenia połączyły nie tylko sportowe emocje. Podczas turnieju prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Suwałkach. Nie było wygranych i przegranych, bo liczył się wspólny cel – pomoc bezdomnym zwierzętom.