Jednym z najważniejszych problemów społecznych XXI wieku jest uzależnienie społeczeństwa od elektronicznych urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy komputery. Młodzi ludzie często spędzają zbyt wiele czasu na korzystaniu z tych urządzeń, co może prowadzić do izolacji społecznej, braku aktywności fizycznej i problemów zdrowotnych.

Problem ten dostrzegła grupa uczniów z klasy 3H: Zuzanna Dąbrowska, Zuzanna Jurkun, Klaudia Ejsmont, Oliwia Bacewicz, Kacper Babkowski oraz Wiktoria Sznejder i postanowili w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii stworzyć projekt społeczny "Wi-Fi OFF". Głównym celem tego projektu jest uświadamianie dzieciom i młodzieży jakie są skutki długotrwałego przesiadywania w internecie oraz pokazanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Młodzież w swoim projekcie duży nacisk kładzie na aktywność sportową, dlatego 29 lutego przygotowali dla uczniów klas I-III zawody sportowe w postaci Toru Przeszkód. Uczestnicy zawodów w uczciwej rywalizacji mogli sprawdzić swoją szybkość i zwinność, a także aktywnie spędzić czas z rówieśnikami.

Głównym sponsorem tego wydarzenia był Ślepsk Malow Suwałki, który ufundował nagrody dla uczestników, ponadto wydarzenie  otrzymało wsparcie od firmy Szulc-Trading.