W nocy z piątku na sobotę (14.04.2018 godz 2.00) wybrani uczniowie wyruszyli w daleką drogę ku przygodzie… Nie tylko, bo głównie będą zdobywać nowe doświadczenia, doskonalić swoje umiejętności językowe. Oprócz podnoszenia kompetencji, wzrośnie ich poczucie sprawczości- dowiedzą się, ze dzięki pozytywnemu podejściu do pracy i pracodawcy mogą stworzyć sobie nowe możliwości – otworzyć drzwi do rozwijania swojej kariery zawodowej nie tylko w kraju ale też w Europie.

Po długiej drodze w końcu wylądowali w ciepłej Hiszpanii. Swój pobyt zaczęli od poznania miasta, kultury, aby łatwiej zrozumieć zasady panujące na rynku pracy w Hiszpanii.

W sobotę spacer po mieście a w niedziele zwiedzania – port w Maladze, Centrum Pompadur, zamek Alcazaba w Maladze, muzeum Picassa.

W poniedziałek odbyło się spotkanie powitalne (welcome meeting), na którym przedstawiono założenia programu Erasmus+, przedstawiono miejsca pracy i warunki tam panujące. Rozmawialiśmy również o różnicach kulturowych pomiędzy Polską i Hiszpanią.

Nasi koledzy pracują w różnych miejscach. Dziewczyny uczące się w klasach II T i III T (profil technik hotelarstwa) pracują dla jednego pracodawcy – Soho Group Hotels , natomiast uczniowie uczący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych pracują w restauracjach w samym centrum Malagi. Pierwszy dzień pokazał, że wszyscy świetnie sobie radzą w miejscach pracy wykonując różne zadania.